Dnia 26 lutego odbył się finał Wszechartystycznego Konkursu „Hej Ty! Reaguj na HEJTY!” organizowanego przez Pałac Młodzieży w Gdańsku.
Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży z województwa pomorskiego, które za pomocą sztuki wyrażały swój sprzeciw przeciwko nienawiści i zwracały uwagę na to, jak ważne jest reagowanie na otaczający nas hejt.
Podczas Finału wręczono nagrody rzeczowe jak smart bandy, power banki, słuchawki, bilety do kina Helios, płyty, książki, a także nagrody GRAND PRIX - wyjazdy studyjne do Brukseli , które przeznaczyła Pani Magdalena Adamowicz
W trakcie środowego wydarzenia gdańska młodzież udowodniła nam, że sztuka może działać przeciwko przemocy. Laureaci Konkursu zabrali nas w wzruszającą podróż, balansującą pomiędzy naszymi emocjami. Miłość, cierpienie, strach, odwaga. Wszystko po to, by powiedzieć STOP nienawiści.
Niespodzianką dla gości był film przygotowany przez dziennikarza Sławomira Matczaka, który w pięknym przesłaniu gratulował uczestnikom i Pałacowi Młodzieży w Gdańsku za wspaniałą inicjatywę Konkursu „Hej Ty! Reaguj na HEJTY!”.
W kategorii OBRAZ piękne prace plastyczne wykonały uczennice naszej szkoły . I miejsce zajęła NATALIA WŁOCH, II miejsce EMILIA DOBRZAŃSKA. Opiekunką była pani Marzena Kołwzan- nauczycielka plastyki. Gratulujemy!!!