10 stycznia odbył się finał szkolnego konkursu ortograficznego „Mistrz Ortografii”. Uczestnicy (po 2 – 3 uczniów z każdej klasy) zostali wyłonieni w wyniku przeprowadzonej w grudniu diagnozy kompetencji ortograficznych obejmującej znajomość zasad poprawnej pisowni oraz umiejętność pisania ze słuchu (dyktando). Tym razem musieli napisać dyktando składające się z licznych pułapek ortograficznych. Najlepiej z trudnym tekstem poradziła sobie uczennica klasy VIa – Aleksandra Templin, która nie popełniła żadnego błędu. A oto szczegółowe wyniki:
W kategorii klas czwartych Mistrzem Ortografii został Przemysław Rogalski z IVb (II miejsce – Franciszek Ogrodowczyk, III miejsce – Hanna Mężydło).
W kategorii klas piątych tytuł Mistrza Ortografii zdobył Wiktor Templin z Vb (II miejsce – Maja Mielewczyk, III – Kamila Osiecka).
W kategorii klas szóstych zwyciężyła Aleksandra Templin z VIa (II miejsce – Maya Grabowska, III – Martyna Lalkowska).
W kategorii klas siódmych tytuł zdobyła Natalia Wełnowska z VIIa (II miejsce – Marceli Połczyński).
W kategorii klas ósmych najlepiej wypadła Katarzyna Reszke z VIIIa (II miejsce – Julia Cichosz, Magdalena Piętka, III miejsce – Szymon Jakubowski, Jan Łempicki).

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach międzyszkolnych.