10 jubileuszowy Festyn Rodzinny "60 lat minęło..." rozpoczął obchody 60 lecia SP 52. Było wiele atrakcji: wesołe stacje sportowe, kąciki artystyczne, loteria fantowa, potyczki sprawnościowe na torze przeszkód oraz pokaz mody "Lata 50te i 60te" i tańce z GABI. Uczestnicy spotkali się z funkcjonariuszami POLICJI oraz STRAŻY MIEJSKIEJ. W wozie strażackim można było poczuć się jak "Wojtek, który został strażakiem" Grupa Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto sprawdzała umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Oczywiście nie zabrakło wspaniałego pokazu Gdańskiego Klubu Okinawa Shorin Ryu Karate, w którym wzięli udział uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły. Wszystko było dopełnione przepyszną grochówką, kiełbaskami z grilla, chlebkiem ze smalcem i smakowitymi ciastami.Na zakończenie festynu był wspaniały taniec z balonami z udziałem dzieci i rodziców. W związku z naszym jubileuszem rozpoczęliśmy realizację "60 pozytywnych inicjatyw na 60 - lecie". Pierwszą z nich jest zbiórka funduszy na renowację Sztandaru Szkoły. Zbiórka będzie prowadzona do kwietnia 2019. Kolejną pozytywną inicjatywą jest zbiórka pieniężna, która będzie wspierała leczenie psów ratowniczych GRS PCK Trójmiasto. Wspaniałe psiaki wraz z właścicielami wielokrotnie pokazywały nam swoje umiejętności. Teraz potrzebują wsparcia i pomocy w leczeniu. Czekamy na propozycje POZYTYWNYCH INICJATYW, które moglibyśmy zrealizować wspólnie z rodzicami dla szkoły i środowiska lokalnego. Dziękujemy aktywnym rodzicom za pomoc w organizacji i realizacji festynu!