W piątek, 8 listopada nasza szkoła odchodziła 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj.
Dla upamiętnienia tej ważnej chwili odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez panie Agnieszkę Kamińską -Pietruszkę i Martynę Dunajską oraz uczniów klas 5a, 4a, 4b i 3a.
Na początku apelu wszyscy podziwiali piękny taniec z szarfami w wykonaniu uczniów klasy 5a. Do występu przygotowywała dzieci p. Olga Musielak. Następnie nastąpiła część artystyczna, podczas której nie zabrakło krótkiej historii naszego kraju oraz patriotycznych wierszy. Głównym elementem przedstawienia była uczennica ubrana w biało-czerwony stój, owinięta łańcuchami jako symbol Polski w niewoli. Nagle dziewczynka rozerwała łańcuchy i stała się wolna, co symbolizowało odzyskanie niepodległości przez Polskę.
Uroczystości towarzyszyła świetna oprawa muzyczna w wykonaniu szkolnego zespołu Oktecik pod opieką p. Katarzyny Kierejszy, a urzekającą dekorację sali wykonała p. Marzena Kołwzan.
Nasza szkoła przyłączyła się także do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do Hymnu" i o godzinie 11.11 nauczyciele i uczniowie wspólnie odśpiewali 4 zwrotki HYMNU NARODOWEGO. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu.