W dniach 11.10 oraz 14.10 odbyły się w naszej szkole uroczyste apele z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzimy co roku w dniu 14 października, w rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej. Instytucja ta powstała w 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Komisja Edukacji Narodowej była zarazem pierwszą w Polsce, jak i w całej Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa edukacji.

Z przyczyn organizacyjnych w piątek świętowały klasy 0-III, poniedziałek był przeznaczony dla klas IV-VIII. Okolicznościową akademię przygotowały Panie: Ewa Bingiel, Katarzyna Kierejsza oraz Marzena Kołwzan wraz z uczniami z klas VIb, VIc, VIIa oraz szkolnym zespołem Oktecik. Zaprezentowane zostały scenki z życia szkoły, które uatrakcyjniono piosenkami związanymi ze świętem edukacji. Pani Dyrektor Ewa Wasilewska złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom. Na zakończenie dnia, w pokoju nauczycielskim, delektowaliśmy się tortem ufundowanym przez Panią Dyrektor. Dziękujemy!